پابلو اسکوبار (Pablo Escobar) با نام کامل «پابلو امیلیو اسکوبار گاویریا» که “شاه کوکائین” هم نامیده می‌شود، یک ارباب مواد مخدر کلمبیا بود که در زمان اوج فعالیتش مسئول قاچاق حدود ۸۰% کل کوکائین ایالات‌متحده بود. این مرد با درآمد خالص ۳۰ میلیارد دلار یکی از ده مرد ثروتمند جهان بود. اخیراً یک سریال ده‌قسمتی به نام نارسوز تولید شد که داستان زندگی او را به تصویر می‌کشد. در اینجا می‌خواهیم ۲۰ حقیقت عجیب از زندگی او را به شما نشان دهیم. با پروشات همراه باشید.

این مقاله تنها جهت معرفی این شخصیت نگارش شده و دلیلی بر حمایت یا مخالفت با او نمی‌باشد.

۱. این مرد که از فقر به ثروت رسید در زمان اوج فعالیت کاری خود هفته‌ای ۴۲۹ میلیون دلار درآمد داشت.

۲. او در پورتو ترینفو دارای یک ایالت شخصی بود که در آن یک باغ‌وحش خصوصی وجود داشت. حیوانات مهم این باغ‌وحش کرگدن، زرافه و فیل بودند.

۳. اگرچه فعالیت‌های غیرقانونی او باعث مرگ هزاران تن شد اما فقرای کلمبیا او را یک مسیح می‌دانستند. او بیشتر درآمد خود را برای کلیسا و بیمارستان‌ها صرف می‌کرد و سازه‌های این‌چنینی می‌ساخت.

۴. اسکوبار تمام افرادی که بر سر راهش قرار می‌گرفتند را از سر راه برمی‌داشت و همین باعث موفقیت اش شد. گفته می‌شود که به دستور او حدود ۴۰۰۰ تن کشته شدند. قربانیان او عبارت‌اند از حدود ۲۰۰ قاضی، حدود ۱۰۰۰ تن پلیس، خبرنگار یا مقامات دولتی.

۵. او از حکم استرداد مجرمین وحشت داشت و به همین دلیل دوست نداشت در زندان‌های آمریکا حبس باشد.

۶. او پیش از شروع قاچاق مواد مخدر عادت داشت سنگ‌های دزدیده‌شده گورستان را بفروش برساند و خودرو بدزدد.

۷. شاه کوکائین کلمبیا از یک خانواده متوسط بود. پدرش یک کشاورز و مادرش معلم مدرسه بود.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ حقیقت عجیب درباره مرگ رازآلود راسپوتین

۸. زمانی که به دنبال او بودند مجبور بود با خانواده‌اش پنهان شود. در این زمان دخترش بیمار شد و او مجبور شد برای گرم نگه‌داشتن دخترش اسکناس‌های دلار را بسوزاند. او در این زمان حدود دو میلیون دلار را سوزاند.

۹. گفته می‌شود که او یک جت شخصی داشت که تنها برای نقل‌وانتقال پول‌هایش استفاده می‌شد.

۱۰. او از کمک‌های مختلفی استفاده می‌کرد و معتقد بود که می‌توان با قیمت مناسب هر کس را خریداری نمود. خلبان‌ها برای او مواد مخدر نقل‌وانتقال می‌دادند و از اسکوبار پاداش دریافت می‌کردند. میزان پاداش به وزن کوکائین منتقل شده بستگی داشت و گاهی اوقات در یک‌بار ۵۰۰،۰۰۰ دلار پاداش داده می‌شد.

۱۱. اگر یادتان باشد گفتیم که او از استرداد در زندان‌های آمریکا می‌ترسید و برای این‌که از این کار جلوگیری کند گاهی اوقات با مقامات کلمبیا در ازای آزادی خود همکاری می‌کرد و حتی یک‌بار در ازای آزادی خود بدهی کلمبیا را که حدود ۱۰ میلیارد دلار بود را پرداخت کرد.

۱۲. حالا دیگر باید متوجه شده باشید که او چقدر پول داشت. درآمد و دارایی او آن‌قدر زیاد بود که مخارج ماهیانه خرید نوارهای لاستیکی برای بستن پول‌هایش حدود ۲۵۰۰ دلار بود.

۱۳. پابلو اسکوبار در زمان زندگی‌اش حدود ۳۰ میلیارد دلار درامد کسب نمود.

۱۴. میزان مواد قاچاق شده توسط او آن‌قدر زیاد بود که گفته می‌شود در طی یک روز حدود چند تن مواد مخدر جابه‌جا می‌کرد.

۱۵. اگرچه درآمد او از راه‌های خلاف به دست می‌آمد اما حجم زیادی از درآمد خود را برای کمک به فقرا و نیازمندان خرج می‌کرد. به همین دلیل او را رابین‌هود می‌نامیدند.

۱۶. همچنین او به نام‌های “دون پابلو” و “آل پاترون” هم نامیده می‌شود.

۱۷. از آنجاییکه او پول هایش را در لای دیوار پنهان می کرد سالانه حدود ده درصد پولهایش توسط موش ها خورده می شد.

۱۸. او با دولت کلمبیا قراردادی داشت که به‌جای فرستادن او به زندان‌های آمریکا حداکثر پنج سال زندانی‌اش می‌کردند. اما او آزاد بود که خودش زندان و زندانبان‌ها را انتخاب کند. او برای خود یک زندان لوکس ساخت که “کتدرال” نامیده می‌شود. در این زندان یک زمین فوتبال، بار، جکوزی و حتی آبشار مصنوعی وجود داشت.

۱۹. بیش از ۸۰ درصد کوکائین قاچاق شده به ایالات‌متحده در سال‌های ۱۹۸۰ توسط اسکوبار انجام می‌شد.

۲۰. پس‌ازاینکه دولت کلمبیا با دولت آمریکا همدست شد تصمیم گرفتند با کمک هم اسکوبار را دستگیر کنند. برای یافتن او یک تیم ۶۰۰ نفره اعزام شدند. در ۲ دسامبر ۱۹۹۳ (۱ آذر ۱۳۷۲) او در یک حمله کشته شد. بسیاری معتقدند او پیش از دستگیری خود را کشت تا به دست قانون نیفتد.

به اشتراک بگذارید

مدیر پابلو
نویسنده مطلب مدیر پابلو
گر مرد رهی میان خون باید رفت / وز پای فتاده سرنگون باید رفت / تو پای به راه در نه و هیچ مپرس / خود راه بگویدت که چون باید رفت ...