25 شهریور 1399
۱۵ views
نظر %

کتاب بیگانه آلبر کامو

 

کتاب بیگانه اثر آلبر کامو داستان مردی بی تفاوت به نام مرسو را روایت می کند که با دیدی متفاوت و منحصر به فرد به مسائل اطراف خود می نگرد. مرسو مرتکب قتل می شود و در سلول زندان منتظر اعدام است.

داستان کتاب بیگانه به دو قسمت تقسیم شده است. در قسمت اول ، مرسو در مراسم خاکسپاری مادرش شرکت می کند و در عین حال هیچ احساس و احساس خاصی نشان نمی دهد. در واقع ، وی با بی تفاوتی با این مسئله برخورد می کند. داستان با ترسیم روزهای بعد از دید شخصیت اصلی ادامه می یابد. مرسو به عنوان انسانی تصور می شود که هیچ اراده ای برای پیشرفت در زندگی ندارد. او هیچ ارتباط عاطفی بین خود و افراد دیگر برقرار نمی کند و زندگی خود را در بی تفاوتی و عواقب آن زندگی می کند. او خوشحال است که روزهای خود را بدون تغییر عادت سپری می کند.

در طی یک سری داستان ها و وقایع ، مرسو مرتکب قتل می شود و سپس قسمت دوم کتاب ، که دادگاه مرسو است ، آغاز می شود. در اینجا برای اولین بار شخصیت اول داستان با تأثیری که بی تفاوتی و بی تفاوتی وی بر دیگران می گذارد روبرو می شود. او اتهام بی خدا بودن را بدون هیچ حرفی می پذیرد. او به اعدام محکوم می شود.

 

کتاب بیگانه نوشته آلبر کامو و ترجمه جلال آل احمد | معرفی کتاب بیگانه

 

معرفی نویسنده کتاب

آلبر کامو نویسنده مشهور الجزایری فرانسوی در 7 نوامبر 1913 در روستایی در الجزایر متولد شد. وی در طول زندگی نسبتاً کوتاه خود، که در 4 ژانویه 1960 به طور تصادفی پایان یافت، آثار ادبی زیبایی را خلق کرد. وی یکی از نویسندگان بزرگ قرن بیستم، فیلسوف و روزنامه نگار فرانسوی و نویسنده کتاب معروف بیگانگان و مقاله فعلی درباره افسانه سیزیف بود.

کامو در سال 1957 در 44 سالگی به دلیل کارهای قابل توجه ادبی خود که مشکلات وجدان بشر را روشن می کند، جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرد. آلبر کامو جوانترین برنده جایزه نوبل پس از رودیارد کیپلینگ (43 ساله) و اولین نویسنده آفریقایی الاصل است که این عنوان را به دست آورد. دره کامو همچنین کوتاهترین امید به زندگی را در بین برندگان نوبل ادبیات دارد. زیرا وی دو سال پس از برنده شدن جایزه نوبل درگذشت.

 

مطالب دیگر…

کتاب صوتی

 

به اشتراک بگذارید

محمدامین انصاری
نویسنده مطلب محمدامین انصاری