درباره کتاب

در دهه شصت ، آتنه فورستر پر زرق و برق ترین دختر نسل خود است، ملقب به آخرین دب. او همچنین دختری زیبا ، لوس و گاهی خارج از کنترل و گستاخ است. هنگامی که او موافقت می کند با وارث جوان فیرلی-هالم که پسری شایسته و دوست داشتنی است ازدواج کند ، پدر و مادرش نفس راحتی می کشند. اما طی دو سال ، شایعات در مورد رابطه آتنه با یک فروشنده جوان در حال پخش است. سی و پنج سال پس از آن ،سوزانا دختر آتنه از میراث شرم آور مادر خود به فروشگاهش، بازار طاووس پناه می برد. در حصار دیوارهای جادویی فروشگاه نه تنها دوستی واقعی را کشف می کند بلکه از مشکلات ازدواجش نیز می گذرد و با بزرگ ترین شور زندگی واقعی مواجه می شود. اما شبح مادرش هم چنان بر زندگی سوزانا سایه افکنده و مجموعه ای از رویدادهای دراماتیک را شاهد هستیم. فقط به واسطه مقابله با گذشته است که او بالاخره توان مواجهه با آینده را کسب می کند. او در آنجا احتمالا اولین دوستان واقعی زندگی خودرا ملاقات می کند. اما شبح آتنه و مغازه سوزانا با هم ترکیب می شوند تا زنجیره ای از وقایع غم انگیز را به وجود آورند ، سوزانا را وادار به مقابله با احساساتش می کنند و…

درباره نویسنده

جوجو مویز (به انگلیسی: Jojo Moyes) (متولد ۴ اوت سال ۱۹۶۹ در لندن، انگلستان) روزنامه‌نگاری انگلیسی است که از سال ۲۰۰۲ به نوشتن رمان‌های عاشقانه مشغول است. او یکی از تنها چند نویسنده‌ای است که دو بار برنده جایزه سال رمان عاشقانه (Romantic Novel of the Year Award) توسط انجمن نویسندگان رمان‌های عاشقانه (Romantic Novelists’ Association) گردیده و آثارش به ۱۱ زبان مختلف دنیا ترجمه شده‌اند.

بخشی از کتاب

 آتنه فورستر هم مثل بسیاری دیگر از زنان به دهه شصت زندگی رسید، او که لقب ”آخرین ترشیده“ را یدک می کشید بسیار لوس، زیبا و خارج از کنترل بود. در مدت دو سال پس از ازدواجش، یک بار دیگر شایعاتی در مورد او بر سر زبان ها افتاد. سوزانای سی و پنج ساله از میراث شرم آور مادر خود به فروشگاهش، بازار طاووس پناه می برد. در حصار دیوارهای جادویی فروشگاه نه تنها دوستی واقعی را کشف می کند بلکه از مشکلات ازدواجش نیز می گذرد و با بزرگ ترین شور زندگی واقعی مواجه می شود. اما شبح مادرش هم چنان بر زندگی سوزانا سایه افکنده و مجموعه ای از رویدادهای دراماتیک را شاهد هستیم. فقط به واسطه مقابله با گذشته است که او بالاخره توان مواجهه با آینده را کسب می کند.
به اشتراک بگذارید

محمد صادق واعظی
نویسنده مطلب sadegh