3 شهریور 1399
۱۵۴ views
نظر %

جان کندی تول

نویسنده ی اتحادیه ابلهان، شاید از همه بد شانس تر باشد؛ نویسنده ی جوانی که در راه چاپ اتحادیه ابلحان چند سال رمان را برای ناشران مختلفی فرستاد و جواب رد شنید. اتفاقی که باعث افسردگی او شد و در نهایت در 32 سالگی افسردگی باعث خودکشی و مرگش شد.

 

جان کندی تول در 17 دسامبر 1937 در نئواورلئان آمریکا به دنیا آمد.پدرش در فروش ماشین فعالیت داشت و مادرش در موسیقی. جان در 16 سالگی تحت تاثیر فلانری اوکانر، نویسنده ی مورد علاقه اش، رمانی به نام «انجیل نئون» نوشت. در 17 سالگی بورسیه دانشگاه تولن را بدست آورد و در 22 سالگی به عنوان استاد در دانشگاه کال هانتر نیویورک مشغول به تدریس شد و لقب جوانترین پروفسور دانشگاه را به خود اختصاص داد.

 

معرفی کتاب اتحادیه ابلحان

کتاب اتحادیه‌ی ابلهان اثر جان کندی تول، از مشهور‌ترین و پرفروش‌ترین رمان‌های آمریکا از جمله آثاری است که تقریبا همه جا نقد شده و منتقدان عاشقش شدند! اگر قیمت این کتاب را بر اساس این که چقدر شما را می‌خنداند حساب کنید، باید گفت شیرین‌ترین معامله سال را انجام داده‌اید.

رمان اتحادیه ابلهان (A Confederacy of Dunces)، داستان بامزه زندگی پسری به نام «ایگنیشس» را روایت می‌کند. ایگنیشس با حدود چهل سال سن، به دلیل روحیه آرمانگرایانه‌اش نه ازدواج کرده و نه جایی مشغول به کار است. او متخصص قرون وسطا است و تمام دنیا را از دریچه‌‌ی کتاب تسلای فلسفه‌ی بوئتیوس، فیلسوف قرون وسطایی، می‌بیند. تمام زندگی‌اش فلسفه‌بافی است و انزجار از جامعه‌ی امریکا. از فرهنگ مصرف‌گرایی، هالیوود، دموکراسی، و هر چیز امریکایی دیگر بیزار است.

مشخصات، قیمت و خرید کتاب اتحادیه ی ابلهان اثر جان کندی تول | دیجی‌کالا

به اشتراک بگذارید

محمدامین انصاری
نویسنده مطلب محمدامین انصاری