رمان تاریخی و عاشقانه ی جنگ دوست داشتنی، اثر جولی بری، نویسنده ی انگلیسی است که برنده ی جایزه ی گولدن کایت و نامزد دریافت آدی اوارد شده است. آفرودیت الهه ی عشق که مورد توجه بسیاری از خدایان کوه المپیوس است.

به خواست پدرش زئوس به همسری هفائستوس آهنگر که خواهان او نیست درمی آید تا جلوی جنگ بین عشاق خود را بگیرد. او که پیوند دهنده ی قلب ها و خلق ماجراهای عاشقانه است به عشق های زمینی غبطه می خورد و وقتی مورد تمسخر دیگرخدایان قرار می گیرد، به روایت داستان عاشقانه ای می پردازد که در بستر جنگ جهانی اول رخ داده است.

هازل دختر پیانیست خجالتی و مستعدی است که در جشن خیریه ای که برای جمع آوری کمک های مردمی به سربازان جنگ برپاشده به نوسربازی انگلیسی دل می بندد. این عشق مسیر زندگی او را تغییر می دهد چرا که دیگر نمی تواند به تمرین پیانو ادامه بدهد و تصمیم می گیرد که به عنوان نیروی داوطلب خدمت کند.

ورود او به کمپی در نزدیکی میدان های جنگ و آشنایی اش با پسری آمریکایی و دختری بلژیکی که قربانی جنگ شده است حوادث هیجان انگیزی را رقم می زند.

درباره نویسنده

جولی بری (متولد 1974) نویسنده کتاب های کودکان و بزرگسالان و برنده چندین جایزه ملی کتاب است. جولی گاردنر بری در مزرعه ای در روستای مدینه، نیویورک به عنوان کوچکترین فرزند از هفت فرزند در یک خانواده مورمون بزرگ شد. او یک B.S دریافت کرد. در ارتباطات در موسسه پلی تکنیک Rensselaer (RPI) در تروی، نیویورک در سال 1995 و بعداً مدرک M.F.A. از کالج هنرهای زیبا ورمونت در سال 2008. بری با همسرش در RPI ملاقات کرد. آنها چهار پسر با هم دارند. این خانواده سالها قبل از مهاجرت به پاسادنا، کالیفرنیا، در مینارد، ماساچوست، غرب بوستون زندگی کردند. در طی سالهای اولیه فعالیت نویسندگی خود ، بری همچنین به عنوان مدیر بازاریابی با مشاغل خانوادگی، یک شرکت نرم افزاری جمع آوری داده، کار می کرد. بری در حالی که در مینارد زندگی می کرد، ستون نویس روزنامه MetroWest Daily News بود.

به اشتراک بگذارید

محمد صادق واعظی
نویسنده مطلب sadegh