اگر علاقه مند رمان های کلاسیک هستین پیشنهاد می کنم با من همراه باشین..

خلاصه کتاب

داستان در مورد خوانواده ی مارچ است که در گذشته از خانواده های ثروتمند منطقه ی خود بوده اند. پدر خانواده به جنگ با نیرو های متجاوز رفته است و مسئولیت مواظبت و تربیت چهار فرزند دختر آنها بر دوش خانم مارچ است. ناگفته نماند که دختر ها همچون مادر، سختی ها و مشکلات مالی که در نبود پدرشان به وجود آمده است را درک می کنند و موجب ناراحتی مادر نمی شوند.

این خانواده با وجود سختی ها و نگران بودن برای پدر،سعی می کنند که بتوانند از زمان نهایت استفاده را داشته باشند و امید خود را از دست ندهند. خانم مارچ اگر چه سخت نگران آینده است اما در چهره اش هیچ نگرانی دیده نمی شود و سرشار از امید و حس خوب است. او همیشه به دخترانش یاد می دهد که از زندگی لذت ببرند و در آینده به زنانی مقتدر تبدیل شوند.چهار دختر تحت تاثیر تربیت مادر آن قدر به آرامش خانواده اهمیت می دهند که جو،دختر 16 ساله آنها برای تامین خرج و مخارج مداوای پدر از خود گذشتگی می کند و موهای سرخ زیبایش را می فروشد.مگ دختر بزرگ خانواده سعی میکند که بیشتر به مادر کمک کند ،بت که سومین دختر است کمی خجالتی اما بسیار مهربان است و ایمی فرزند چهارم بسیار خوش صحبت و اجتماعی است .

وجود شخصیت های متفاوت باعث می شود که هنگام مطالعه کتاب با یکی از آنها همزادپنداری کنیم و خود را به جای او قرار دهیم.

در این کتاب میتوانیم نمونه هایی از وطن پرستی،امید و امیدواری در سختی ها و همدلی را مطالعه کنیم.

 

بخش هایی ازرمان

∗ساعت ها بــه طور منظم برای کار و بازی وقت بگذارید

هر روز هر دو کار مفید و دلپذیر را انجام دهید و ثابت کنید کــه شما با در نظر گرفتن ارزش آن بــه خوبی از ارزشش مطلع هستید

پس از آن جوانان لذت بخش خواهند بود . پیری ناراحتی کمتری بــه ارمغان می آورد . و زندگی تبدیل بــه یک موفقیت زیبا خواهد شد.

∗من هرگز نمی دانستم وقتی دو نفر این طور همدیگر را بپرستند و برای خاطر یکدیگر زنده باشند . همین دنیای خودمان هم می تواند شبیــه بــه بــهشت باشد.

∗من دوست دارم برای کمک بــه زنان بــه خودم کمک کنم

بــه طوری کــه . بــه نظر من . بــهترین راه برای حل مسئلــه زن است

هر چــه کــه می توانیم انجام دهیم و بــه خوبی عمل می کنیم

حق داشتن آن را داریم . و من فکر نمی کنم هیچ کس ما را انکار کند.

به اشتراک بگذارید

narsis
نویسنده مطلب narsis